Gamybos valdymo sistema pagal vokiečių standartus

Cosmo ir Softera partnerystė

Teoretikai ir futurologai akcentuoja, kad sočią ateitį verslui kurs tik inovacijos, gebėjimas išnaudoti dirbtinio intelekto, daiktų interneto galimybes ir mašinų mokymosi privalumus. Smulkiojo ir vidutinio verslo  įmonėms, kurios dažnai yra įsitikinusios, kad naujausi technologiniai sprendimai joms nėra prieinami, siūlome pažvelgti kitu kampu. Įrenginiai ar technologijos yra tik priemonės, o realus verslo klestėjimo pagrindas yra specializacija.

Kai išradus gamybos įrenginius prasidėjo pirmasis pramonės perversmas, verslas nuo manufaktūrinės gamybos galėjo pereiti prie stambiosios mašininės gamybos. Šiandien, pramonės revoliucijos 4.0 akivaizdoje, taip pat kalbame apie pasaulį keičiančias technologijas. Tačiau dėmesį sutelkti reikėtų ne į jas, o į specializaciją ir partnerystę su tais, kurie turi unikalių žinių bei patirties, kurios neturite jūs.

Konkurencinis privalumas

Gamyba užsiimančios įmonės, geriau nei bet kurios kitos supranta specializacijos privalumus. Ko gero akivaizdu, jog medienos produkcijos gamintojams vieną dieną prireikus naujų staklių, patys jų konstruoti nesiims; priešingai – stakles įsigys iš to, kas specializuojasi jų gamyboje, o patys kuo daugiau specializuosis ir tokių pačių ar panašių medienos gaminių pagamins, tuo didesne masto ekonomijos nauda mėgausis.

Sukauptos žinios konkrečioje srityje tampa geriausiu konkurenciniu privalumu ir padeda ne tik pasiūlyti išskirtines prekes klientams, bet ir auginti pelnus. Tiesa, kartais vis dar susiduriame su klientų nuomone, jog specializuojant gamybą nėra būtina specializuota gamybos valdymo sistema arba galima sutaupyti pasirinkus dalinai poreikius atitinkančius sprendimus.

Nuostabą kelia tai, kad specializacijos vertę suprantančios įmonės kartais imasi plėtoti savo pačių gamybos valdymo IT sprendimus ar renkasi ne visai tinkamus IT sistemų diegėjų pasiūlytus produktus. Juk ir IT sektoriuje yra specializacija, o vienas diegėjas negali išmanyti visų sričių.

Kiti „Microsoft“ partneriai

„Microsoft“ partnerių tinklą visame pasaulyje sudaro beveik 70.000 įmonių, tarp jų yra ne tik „Softera Baltic“ bet ir daugiau kaip 20 metų sėkmingai kurianti gamybos valdymo sprendimus Vokietijos bendrovė „Cosmo Consult“.

Džiaugiamės, kad nuo šiol vokiečių kuriamus gamybos valdymo sprendimus galėsime pasiūlyti ir Lietuvos įmonėms.

Kaip diegėjai nesame konkurentai tarpusavyje, o partneriai su specifinėmis žiniomis tam tikrose srityse. IT neturi sienų, todėl gerosios praktikos iš viso pasaulio yra ranka pasiekiamos. Tai mums leidžia iš stipriausių partnerių pasiimti jų specializuotą sprendimą ir suteikti Lietuvos gamybininkams galimybę dirbti taip, kaip dirba vokiečiai.

Trys kategorijos

Cosmo Consult“ gamybines įmones pagal jų veiklos specifiką išskiria į tris stambias kategorijas: procesinės, diskretinės (surenkamosios) ir projektinės gamybos. Pagal tai įmonė sukūrė ir nuolat tobulina specializuotus IT produktus. 

Procesine vadinama tokia gamyba, kurioje sukuriamas konkretus nesuskaičiuojamo produkto, pvz., skysčių, pastos ir pan., kiekis. Į šią kategoriją patenka maisto pramonė, chemijos, farmacijos, stiklo, plastiko gaminių, pakavimo, perdirbimo sektorių bendrovės. 

Pvz., maisto gamyba yra laikoma viena svarbiausių pramonės šakų pasaulyje. Tačiau ja užsiimančiam verslui netrūksta iššūkių. Bendrovės likimas tiesiogiai priklauso nuo  kylančių energijos kainų, augančios konkurencijos, žaliavų tiekimo iššūkių, prekybos tinklų įgeidžių bei besikeičiančių ir vis griežtėjančių maisto saugos reikalavimų. Natūralu, kad verslas, norėdamas efektyviai spręsti šiuos iššūkius, turi pasitelkti skaitmenizaciją. Tačiau vietoj to, kad pasinaudotų jau egzistuojančia, geriausiomis praktikomis paremta IT sistema, neretai įmonės, pasitelkusios programuotojus, mėgina kurti savus, įrankius.  

Antroji gamybininkų kategorija yra vadinama diskretine (surenkamąja). Jai būdinga individuali ar atskira vienetinė gamybavienetai gali būti gaminami tiek mažais kiekiais ir labai sudėtingu būdu, tiek dideliais kiekiais ir nesudėtingu būdu. Diskretinės gamybos bendrovėms priskiriami baldininkai, metalo detalių, elektronikos ir bendrai valdymo sistemų, dangų ir paviršiųįrengimų ar mašinų gamintojai. 

Greta gana standartinių medžiagų bei pajėgumų planavimo, kokybės valdymo iššūkių šios kategorijos gamintojai turi ir išskirtinumų. Vienas didžiausių – dinaminės gaminių specifikacijos ir su tuo susiję iššūkiai pradedant pasiūlymų formavimu pagal milžiniškus  anksto apibrėžtų taisyklių rinkinius, pelningumo kontrolės skaidrumu visuose procesuose ir baigiant nuolatiniais specifikacijų pakeitimais gamybos eigoje. 

Trečioji kategorija yra projektinė gamyba – šiuo atveju atliekamas sudėtingų projektų planavimas ir kontrolė. Iš kitų gamybos tipų šis išsiskiria tuo, kad nuo pat pardavimo proceso pradžios dalyvauja inžinierius, architektas ar vyresnysis konsultantas, o gamybos procesas užtrunka itin ilgai. 

Pvz., jeigu užsakovams ruošiate sudėtingą, vienetinį produktą ar įrangą planuodami procesus privalote naudotis tinkama gamybos bei projektų valdymo programine įranga. Tokiu atveju, gaminio ar projekto struktūra padalinama į subgaminius ir subprojektus bei žingsnius, kurie privalo būti matomi visiems skyriams. Projektinę gamybą plėtojančios bendrovės turi užtikrinti, kad visi už projektą atsakingi skyriai ir asmenys galėtų bendradarbiauti vienoje platformoje bei efektyviai užtikrinti kaštų ir laiko kontrolę. 

Svarbu paminėti, jog visi Cosmo Consult“ sprendimai yra pritaikomi konkrečioje pramonėje naudojamoms gamybos technologijoms – nuo žaliavų pirkimų ir kokybės kontrolės, receptūros valdymo ir procesų automatizavimo iki optimalaus darbo grafiko sudarymo ir pajėgumų planavimo. 

Skaitmeninius įrankius verslas naudoja seniai, tai – telekomunikacijos, kasdieniai biuro procesai, finansų, sandėlių, logistikos tvarkymas, ryšiai su klientais. Nėra tokios srities, kuri neišloštų, pasinaudojusi specializuotais IT sprendimais. Tačiau verslui gyvybiškai svarbu, kad visi įdiegti sprendimai grotų darniai kaip orkestras – tik tada jie kurs pridėtinę vertę.

Į ką atkreipti dėmesį

Įmonės, kurios planuoja pradėti naudotis nauja gamybos valdymo ar kita IT sistema, potencialiems diegėjams visų pirma turėtų akcentuoti, su kokiais konkrečiais iššūkiais jos susiduria.

Diegėjų darbas yra atrasti, kas turi geriausius specializuotus sprendimus jūsų iššūkiams spręstiBe „Cosmo Consult“, taip pat bendradarbiaujame su Vokietijos bendrove „Netronic“, kuri yra grafinio gamybos planavimo ekspertė. Atsargų valdymui pasitelkiame SOFT4Inventory produktą, o finansų dalį visiškai padengiame savo kurtais ar Microsoft standartiniais sprendimais. Kadangi visi funkcionalumai veikia vienoje Microsoft Dynamics 365 Business Central (anksčiau vadinta NAV, Navision) platformoje, itin lengva juos kombinuoti pagal individualius kliento poreikius“.

Be to, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai turėtų suprasti, kad gerosiomis praktikomis paremti IT sprendimai nėra vien didžiųjų korporacijų ar turtingesnių rinkų privilegija.

Iš „Cosmo Consult“ atsivežti IT sprendimai ne tik tinka įvairiausiais gamybos tipais užsiimančioms įmonėms, bet jų kaina yra prieinama smulkioms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms.

Todėl, net ir priemiestyje veikianti nedidelė gamyklėlė gali turėti tokį patį IT sprendimą, su kokiu dirba stipriausi Vokietijos gamintojai.


>>Reikalinga specializuota gamybos valdymo sistema?<<

Susisiekite – suteiksime nemokamą konsultaciją bei paruošime Jūsų įmonės poreikius atitinkantį pasiūlymą.

klausk@softera.lt | +370 620 93555