Verslo valdymo sistema: kokia nauda įmonei ir kaip apskaičiuojama investicinė grąža?

Verslo valdymo sistema: kokia nauda įmonei | Softera

Verslo valdymo sistemos skirtos užtikrinti sklandesnį, spartesnį ir efektyvesnį verslo valdymą. Microsoft Dynamics 365 Business Central verslo valdymo sistema leidžia kaupti duomenis centralizuotai, stebėti, lyginti ir analizuoti juos tiek realiu laiku, tiek chronologinėje perspektyvoje bei suteikia įmonei daug kitų privalumų. Kokiose konkrečiose srityse ir kuo pasireiškia šie privalumai?

Kaštų analizė ir verslo procesų optimizavimas

Kai vietoje vieningos verslo valdymo sistemos naudojamos kelios skirtingos programos, vartotojai neturi pilno ir išsamaus informacinio vaizdo. Tam tikras vaizdas gaunamas, tačiau jam būdingi informaciniai iškraipymai ir duomenų nenuoseklumas, atsirandantys dėl to, kad skirtinguose padaliniuose naudojamos skirtingos sistemos.

Kai naudojatės verslo valdymo sistema Microsoft Dynamics 365 Business Central, duomenys yra pilnai integruoti, o turimas bendras vaizdas sklandus ir nuoseklus – galima laisvai lyginti produktus, produktų grupes, tiekėjus, nustatyti silpnąsias vietas tiekimo grandinėje, identifikuoti didžiausias sąnaudas, minimizuoti kaštus ir optimizuoti verslo procesų valdymą.

Darbo užmokesčio sąnaudų mažinimas ir klaidų prevencija

Jeigu įmonėje nėra naudojama vieninga verslo valdymo sistema, kai kuriuos duomenis tenka rinkti, apibendrinti, kodifikuoti ir analizuoti rankiniu būdu. Nekvalifikuotas mechaninis darbas užima daug laiko, didina darbo užmokesčio sąnaudas, rutininiai mechaniniai darbai neprisideda prie personalo kvalifikacijų augimo bei pasitenkinimo darbu ir, savaime suprantama, didėja klaidų tikimybė.

Būtent tokioms situacijoms yra skirtos verslo valdymo sistemos. Naudojantis buhalterinės apskaitos programa Microsoft Dynamics 365 Business Central, duomenys kaupiami centralizuotai, ataskaitos generuojamos automatiškai, išvengiama klaidų, o specialistams nereikia eikvoti savo laiko mechaniniams darbams.

Prognozės ir nuspėjamumas

Centralizuota duomenų sistema ir duomenų analizė leidžia geriau planuoti pirkimus, efektyviau valdyti sandėlio likučius ir sudaryti optimalius maršrutus. Kai kurias funkcijas, žinoma, atlieka pradinio lygio apskaitos sistema ar net paprastos Excel lentelės, tačiau Microsoft Dynamics 365 Business Central siūlo visai kito lygmens galimybes – čia galite realiu laiku bei chronologinėje perspektyvoje įvairiais pjūviais stebėti bei analizuoti visus verslui svarbius duomenis.

Microsoft Dynamics 365 Business Central taip pat leidžia prognozuoti verslo procesus, numatyti galimus scenarijus ir užkirsti kelią problemoms.

Didesnis klientų bei darbuotojų pasitenkinimas

Kiti, konkrečios finansinės išraiškos neturintys, bet ne mažiau svarbūs Microsoft Dynamics 365 Business Central privalumai yra išaugęs darbuotojų ir klientų pasitenkinimas. Įdiegus verslo valdymo sistemą, mažėja alinančio, monotoniško, laikui imlaus mechaninio darbo apimtys, komunikacija tarp skirtingų padalinių tampa sklandesnė, o darbuotojų pasitenkinimas darbu išauga.

Mažėjant klaidų skaičiui, pastebimas padidėjęs klientų pasitenkinimas ir lojalumas kompanijos atžvilgiu.

Kaip apskaičiuojama reali verslo valdymo sistemos investicinė grąža?

Microsoft Dynamics 365 Business Central diegimas neišvengiamai susijęs su tam tikrais kaštais, todėl vadovai dažnai klausia – kaip apskaičiuojama ir kokia yra verslo valdymo sistemos ROI (Return on Investment), arba investicinė grąža? Investicinė grąža, ROI, apskaičiuojama pagal tokią formulę:

ROI = TCO / metai + TCO x Planuojamas pelno padidėjimas

Ką reiškia įvairūs kintamieji šioje formulėje ir kaip nustatomas šių kintamųjų dydis?

Pirma, tai yra TCO (Total Cost Ownership), arba visos su Microsoft Dynamics 365 Business Central sistemos diegimu susijusios išlaidos. Tai yra techninės ir programinės įrangos įsigijimo kaštai, licencijos mokesčiai, išlaidos, susijusios su įrangos diegimu, priežiūra ir konsultacijomis.

Antra, tai yra planuojamas naudojimo laikotarpis. Įvertinkite, kiek metų planuojate naudotis Microsoft Dynamics 365 Business Central. Paprastai, šis laikotarpis trunka iki 10 metų. Per tiek laiko, keičiasi įmonės poreikiai, vystosi naujos technologijos, o įmonė jaučia poreikį atsinaujinti.

Trečia, tai yra prognozuojamas pelno padidėjimas. Įvertinkite pardavimų ataskaitas ir pardavimų prognozes, sumažėjusias darbo laiko ir darbo užmokesčio sąnaudas, nereikalingos įrangos ir inventoriaus atsisakymą, sumažėjusį klaidų ir su jomis susijusių nuostolių mąstą. Įvertinkite ir konkrečios finansinės išraiškos neturinčius, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje itin svarbius rodiklius, tokius kaip didesnis klientų ir darbuotojų pasitenkinimas, mažesnė darbuotojų kaita ir sustiprėjęs klientų lojalumas.

Daug kalbama apie verslo valdymo sistemų teikiamą naudą – didesnį skaidrumą, efektyvesnį sprendimų priėmimą ir resursų valdymą, tikslesnį prognozavimą, išaugusį darbuotojų ir klientų pasitenkinimą ir kt. Tačiau prisiminkite, kad šios abstrakčios frazės gali būti konvertuojamos į konkrečius skaičius – įvertinę verslo valdymo sistemos diegimo kaštus, planuojamą naudojimo laikotarpį ir prognozuojamą pelno padidėjimą, gausite konkrečią finansinę išraišką.


>>Domina Microsoft Dynamics 365 Business Central naudojimas?<<

Susisiekite – suteiksime nemokamą konsultaciją bei atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

klausk@softera.lt | +370 620 93555