„Microsoft Dynamics NAV“ istorija: siekis tapti geriausia ERP sistema

„Microsoft Dynamics NAV“ istorija: siekis tapti geriausia ERP sistema

„Microsoft Dynamics NAV“ istorija: siekis tapti geriausia ERP sistema bei kodėl verslui verta ją rinktis? | Softera

Bet kuriai organizacijai svarbu turėti patikimą ir gerai funkcionuojančią įmonės išteklių planavimo programinę įrangą. Viena iki šiol sėkmingiausių kada nors sukurtų ERP sistemų, padėjusių daugeliui įmonių sėkmingai išaugti – „Microsoft Dynamics NAV“, vos prieš daugiau nei dvejus metus pervadinta į „Microsoft Dynamics 365 Business Central“. Tai jau beveik 4 dešimtmečių patirtį įkūnijusi verslo valdymo sistema, vienas iš moderniausių sprendimų, leidžiančių integruoti bei automatizuoti daugelį įmonių procesų.

Ir nors labiausiai ji pritaikyta smulkiajam ir vidutiniam verslui, veikiausiai IT sprendimų rinkoje nerastume universalesnės verslo valdymo sistemos, o dar didesnį lankstumą garantuojanti paslauga – NAV nuoma.

Kaip ši verslo valdymo sistema evoliucionavo ir kur slypi jos sėkmės paslaptis?

Faktai iš „Microsoft Dynamics NAV“, kuri plačiai žinoma ir kaip NAVISION programa, istorijos

  • NAVISION programos priešistorė – dar 1984-aisiais, kai 3 Danijos koledžo studentai įsteigė bendrovę „PC&C“ bei sukūrė paprastą vienam vartotojui skirtą apskaitos sistemą „PC Plus“.
  • 1987 m., bendradarbiaujant su „IBM Denmark“, buvo sukurta nauja programos versija – „Navigator 1.00“, o 1988 m. pasirodė „Navigator 2.00“. 1989 m. sukurta „Navigator 3.00“, paleista su „Navision“, tapo pasauliniu verslo valdymo (angl. ERP – enterprise resource planning) sprendimu.
  • 1994-aisiais rinkoje pasirodė „Navision 3.50“, o dar po metų – 1995-aisiais – paleista ir pirmoji „Navision“ „Windows“ versija – „Navision Financials 1.00“. Netrukus – 1995–1999 m. – išleisti dar keli „Navision Financials“ moduliai.
  • 2000 m., „Navision Software“ susijungus su „Damgaard Data“, pristatyta „Navigator Financials 2.6“ versija.
  • Lygiai prieš du dešimtmečius – 2001 m. – „Microsoft“ atsidūrė ERP rinkoje, įsigijusi JAV įsikūrusią kompaniją „Great Plains“, o dar po metų žinomiausias pasaulyje IT sprendimų kūrimo įmonė įsigijo ir Danijos „Navision“ programinę įrangą. Taigi, netrukus „Microsoft“ jau galėjo verslams pasiūlyti 4 skirtingus ERP sprendimus.
  • Nuo 2008 m. pradėtos kurti naujos „Dynamics NAV“ versijos: 2012 m. pristatyta programa buvo funkcionalesnė ir stabilesnė už 2008 m. sukurtą pirmtakę.
  • Šiuolaikinė „Microsoft Dynamics NAV 2015“ versija rinkoje pasirodė 2014 m. Po to sprendimai beveik kasmet buvo tobulinami, kol galiausiai 2017 m. išleista „Microsoft Dynamics NAV 2018“.
  • 2018 m. NAV sistemos naujausia versija pervadinta į „Microsoft Dynamics 365 Business Central“. Apie naujoves ir pokyčius, su kuriais tuo metu susidūrė klientai, informavome ir savo svetainėje.

Dynamics NAV istorija | Softera

„Microsoft“ koncerno siekis „Dynamics 365 Business Central“ paversti plačiausiai naudojama ir geriausia pasaulyje ERP sistema

„Microsoft“ prireikė nemažai laiko išsigryninti siekius sparčiai augančioje ERP ir CRM sprendimų, skirtų smulkiam ir vidutiniam verslui, rinkoje. „Microsoft“ turi ypač daug galimybių investuoti į perspektyvius projektus, mokslinius tyrimus bei plėtrą, todėl šiuo metu turi mažai analogiškai stiprių konkurentų. Be to, puikiai išvystyti ir IT sprendimų giganto rinkodaros mechanizmai, tarptautiniai platinimo kanalai, per kuriuos plačiai reklamuojama, parduodama ir populiarinama „Microsoft Dynamics NAV“ („Business Central“).

Laikui bėgant kaip sėkmingiausi ir bene daugiausia vartotojų dėmesio sulaukę sprendimai išsiskyrė „Microsoft Dynamics NAV“ (skirta smulkiajam ir vidutiniam verslui) ir „Dynamics AX“ (skirta plataus spektro įmonės veiklos procesų centralizuotam valdymui, taip pat sąskaitų rinkai).

Kokie veiksmai padėjo „Dynamics 365 Business Central“ pelnyti pirmąsias pozicijas?

Bene didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduria tiek mažos įmonės, tiek ir stambios korporacijos – integracija. Tad „Microsoft“ prieš kelerius metus šiek tiek pakoregavo savo strategiją: nuo laisvai susietų sprendimų perėjo prie centralizuotų platformų. Kitaip tariant, atskiri programinės įrangos sprendimai buvo sujungti į visumą. Šis pokytis įgyvendintas kartu pereinant ir į debesį. „Microsoft“ savo sėkmingiausią įrankį – smulkiajam ir vidutiniam verslui skirtą „Dynamics NAV“ pozicionavo kaip sprendimą Nr. 1 ir jo tobulinimui skyrė bene daugiausia dėmesio.

Bendrovė 2021-iesiems ir keleriems ateinantiems metams išsikėlė tikslą paversti „Dynamics 365 Business Central“ „geriausiu pasaulyje ERP sprendimu mažam ir vidutiniam verslui“. Tai patvirtino ir „Microsoft“ generalinis direktorius Mike‘as Mortonas 2020 m. lapkričio mėn. vykusioje konferencijoje „Directions 2020“. Viena iš pagrindinių korporacijos plėtros departamento užduočių – supaprastinti sistemų integravimo procesą ir pasiekti, kad tai vyktų kur kas lengviau, greičiau ir pigiau. Visa tai ypač aktualu smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams.

Kodėl jūsų verslui verta rinktis „Microsoft Dynamics 365 Business Central“ verslo valdymo sistemą?

Iniciatyvios, apie plėtrą svarstančios įmonės gana anksti – dar veiklos pradžioje – pradeda domėtis ir įsidiegia ERP sistemas. Tačiau kartais sparčiai augant lieka mažai laiko programinei įrangai tobulinti. Todėl reikėtų atkreipti dėmesį, ar procesų valdymo sprendimas orientuotas į kuo daugiau verslo aspektų. Būtina atkreipti dėmesį ir į būsimąsias išlaidas, kuo įmanoma anksčiau apskaičiuoti investicijų pelningumo rodiklį (ROI), apsvarstyti, kokią įmonę rinktis sprendimams diegti ir paruošti personalą.

Renkantis verslo valdymo sistemą rekomenduojama pasidomėti, kiek ji yra saugi, funkcionali ir prieinama. Tad verta plačiau panagrinėti, kaip „Dynamics 365 Business Central“ palengvina daugelį procesų, vykstančių įmonėje, ir kuo ji gali būti tinkama jūsų verslui.

Pritaikomumas. Microsoft Dynamics 365 Business Central turi daugybę svarbiausių kasdienėje verslo veikloje praverčiančių įrankių. Taip pat pagal poreikius galima pridėti pasirinktus funkcionalumus. Be to, technologijos labai sparčiai kinta, todėl programinė įranga nuolat atnaujinama. Kai kurių verslo valdymo sistemų naujinimai – gana sudėtingi, tačiau „Microsoft Dynamics 365 Business Central“ atnaujinimas – greitas ir sklandus, nesukeliantis nepatogumų, padedantis taupyti laiką, išvengti streso ar rizikos prarasti duomenis.

Pažangumas. Į „Dynamics 365 Business Central“ integruotos pažangios verslo programos, padedančios dalintis duomenimis apie įmonės atsargas, pardavimus bei apskaitą. Visos sistemos – vienoje platformoje, tad atsakingi įmonės darbuotojai greitai pastebi problemas ir gali iškart jas spręsti: neprireikia rinkti ataskaitų iš skirtingų padalinių ir gaišti laiką. Finansinius rezultatus realiuoju laiku leidžia stebėti „Power BI“ verslo analitikos įrankis.

Kodėl jūsų verslui verta rinktis „Microsoft Dynamics 365 Business Central“ | Softera

Lokalizacija. Lokalizacija – tai verslo valdymo sistemos pritaikymas prie skirtingų šalių teisės ir kalbinių reikalavimų. „Dynamics 365 Business Central“ suteikia vartotojams pranašumą ir pagal atitikties formas. Nemažai verslų šiandien vystomi globaliai, todėl svarbu, kad įmonės, plėtojančios verslą už šalies, kurioje jis įkurtas, ribų, ieškotų sprendimų, kaip programinę įrangą pritaikyti prie kitų šalių įstatymų, teisės aktų, kitų dokumentų. Taigi, mūsų aptariama verslo valdymo sistema organizacijoms leidžia iš karto prisitaikyti prie šalies reikalavimų. Atkreipkite dėmesį: lokalizacija – tai kur kas daugiau nei tik tos pačios informacijos vertimai į skirtingas kalbas ir valiutų konvertavimas.

Lankstumas. „Microsoft Dynamics 365 Business Central“ turi kiekvienai verslo šakai pritaikytų įrankių, atitinkančių jos poreikius ir reprezentuotų svarbiausius duomenis. Dar daugiau lankstumo suteikia naudojama minėtoji debesų (angl. cloud) technologija. Visa informacija saugoma debesyje, o ne konkrečiame serveryje ar duomenų bazėje. Dėl to duomenys tampa lengviau pasiekiami, vartotojai turi daugiau galimybių kontroliuoti, kaip ir kokią informaciją apie savo verslą, klientus ir tiekėjus jie saugo. Dar vienas iš privalumų – ERP sistemoje duomenis lengva vadyti įmonei sparčiai augant – nereikia diegti naujų sprendimų.

Daugiau „Dynamics 365 Business Central“ privalumų apžvelgėme šiame straipsnyje, o jeigu norite pasitarti arba išbandyti „Microsoft Dynamics 365 Business Central“ – nedvejodami kreipkitės į mūsų specialistus.

Taigi, apibendrinant, smulkiajam ir vidutiniam verslui, siekiančiam modernizuoti ERP sprendimus, „Microsoft Dynamics NAV“ yra vienas racionaliausių ir geriausių kada nors sukurtų sprendimų.


>>Ieškote šiuolaikiškos verslo valdymo sistemos?<<

Susisiekite – suteiksime nemokamą konsultaciją bei atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

klausk@softera.lt | +370 620 93555